Kripto Fiyatları Çöküşe Geçti, Yaşanan Düşüşün Perde Arkası(18.04.2021)

0

Bitcoin ve kripto paralarda sert bir düşüş yaşandı. 60 bin dolar seviyesinden 51 bin dolar altına kadar geriledi. Bu gerilemeye diğer coinlerde eşlik etti. Ethereum, Litecoin, Cardano gibi kripto para birimlerinde %20’yi aşan değer kayıpları görüldü.

Kripto Paralar Neden Düşüyor?

Kripto paralarda düşüş bekleyen sayısı oldukça fazlaydı. Biz de bir düşüş dalgası bekliyorduk ancak bu denli sert bir değer kaybı normal görünmüyor.

Düşüşün ana sebebi olarak, ABD Hazine Bakanlığı’nın bazı finansal kurumlara kripto paralar üzerinden kara para akladıklarına dair soruşturma açabileceği haberi gösteriliyor. Bunun öncesinde Abd Başkanı Joe Biden’ın birkaç gün önce imzaladığı başkanlık kararnamesinde, dijital para veya varlıkların “ABD yaptırımlarından kaçmak için” kullanılabileceği ifadesi yer almıştı.

Düşüş Devam Eder mi?

Kripto para piyasalarında yaşanan ilk düşüşe bir tepki gelmiş durumda. 60 bin dolar seviyesinden 51 bin dolara kadar geri çekilen bitcoin fiyatı şu sıralarda 56 bin dolar seviyesine kadar çıkmış durumda. Peki bu yükseliş devam eder mi? Bitcoin tüm kayıplarını silebilir mi?

Bu soruların cevaplarını verebilmek şuan için oldukça zor. Bunun için özellikle yarını takip etmek gerekiyor. Yarın işlem hacmi yükseldiğinde nasıl bir fiyatlama olacağı piyasalarda merak edilmekte.  BTC fiyatının yeniden 60k üzerine atabilmesi haline bir toparlanma yaşanabilir ve altcoinlerde de yukarı yönlü hareketler hız kazanabilir.

Aslında yıllardır kripto para piyasasında benzer düşüşler yaşanabiliyor. Daha bir kaç ay öncesinde 20 bin doları geçer mi diye konuştuğumuz bitcoin fiyatı şu sıralarda düşmüş hali ile 56 bin dolar seviyesinde. Bu nedenle çok da büyük bir geri çekilme sayılmaz diyebiliriz. Bu nedenle bu tarz geri çekilmeleri normal karşılamak gerekiyor.

Dogecoin fiyatı son 1 haftada değerini 5 katlamıştı. O tarafta düşüşten etkilendi ve dünden bu yana fiyatlarda düşüş %25’i aştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.